Työmarkkina-asiantuntijat

Työmarkkina-asiantuntijamme antavat jäsenneuvontaa esimerkiksi työsopimuksiin, palkkaukseen, työaikoihin ja poissaoloihin liittyvissä kysymyksissä. Lisäksi he hoitavat oikeudenkäyntejä ja erimielisyysasioita sekä pitävät yleisiä ja yrityksille räätälöityjä koulutuksia.

MaRan jäsenenä voit olla yhteydessä keneen tahansa asiantuntijoistamme kaikkien työehtosopimusalojemme kaikissa työsuhdetta koskevissa asioissa.

Vapaana olevan lakimiehen tavoitat parhaiten soittamalla MaRan vaiheeseen p.09 6220 200. 

Eero Lindström

Työmarkkinajohtaja

09 6220 200 (vaihde)
eero.lindstrom@mara.fi

  • Työehtosopimusneuvottelujen johtaminen

  • Sidosryhmäsuhteet työmarkkina-asioissa

  • Työlainsäädännön edunvalvonta 

 

 

Eveliina Hokkanen

Lakimies

09 6220 2082
eveliina.hokkanen@mara.fi

Janne Kiiskinen

Lakimies

09 6220 2084
janne.kiiskinen@mara.fi

  • Työsuojelu- ja työturvallisuusasiat

  • Tilaajavastuu

  • Sosiaalinen media työelämässä

 

 

Pauliina Latosaari

Lakimies

09 6220 2080
pauliina.latosaari@mara.fi

  • Tietosuoja-asiat
  • Tasa-arvo- ja yhdenvertaisuusasiat

 

 

Sami Nisametdin

Lakimies

09 6220 2088
sami.nisametdin@mara.fi

  • Ulkomaalaisasiat
  • Kansainväliset asiat

 

 

Tuuli Saramo

Lakimies

09 6220 2097
tuuli.saramo@mara.fi

  • Työhyvinvointi
  • Eläke-, sairaus- ja tapaturmavakuutusasiat

 

 

Olli Varmo

Lakimies

09 6220 2081
olli.varmo@mara.fi

  • Yhteistoiminta-asiat
  • Osallistumisjärjestelmät